ככל שהתעשייה המשפטית הופכת לדיגיטלית יותר ויותר, חשוב מתמיד שלעורכי דין יהיה אתר אינטרנט נגיש לכל המשתמשים, ללא קשר ליכולותיהם. נגישות מבטיחה שכולם, כולל בעלי מוגבלויות, יוכלו לגשת למידע באתר אינטרנט ולהשתמש בו. זהו לא רק ציווי מוסרי, אלא יש לו גם השלכות משפטיות ועסקיות חשובות.

מנקודת מבט משפטית, אתרים שאינם נגישים יכולים להיות פתח לתביעות אפשריות. בדיוק כמו שעורכי הדין אמורים לדאוג להנגשה של המשרדים הפרטיים שלהם, הם חייבים להנגיש את אתרי האינטרנט שלהם לאנשים עם מוגבלות. המשמעות היא שאם אתר האינטרנט של עורך דין אינו נגיש, הוא עלול להיתבע בגין אפליה. בנוסף, למדינות רבות יש חוקי נגישות משלהן, ולכן חיוני לעורכי דין לציית לתקנות והמדיניות כאחד.
בתהליך בניית אתר לעורכי דין, כחלק מההנגשה מחוייבים עורכי הדין להעלות הצהרת נגישות לאתר.

לנגישות יש גם השלכות עסקיות חשובות. אתר אינטרנט שאינו נגיש עלול להרתיע לקוחות פוטנציאליים עם מוגבלות מליצור קשר עם עורך הדין. זה לא רק מגביל את בסיס הלקוחות הפוטנציאלי, אלא גם שולח מסר לכל הלקוחות הפוטנציאליים שעורך הדין אינו כולל או מכבד את כל האנשים. יתר על כן, ככל שיותר ויותר אנשים משתמשים בטכנולוגיה מסייעת, כגון קוראי מסך וניווט באמצעות מקלדת בלבד, כדי לגשת לאינטרנט, אתר אינטרנט נגיש יכול לעזור להבטיח שמשתמשים אלו יוכלו לנווט ולגשת למידע שהם צריכים.

אז איך נראה אתר נגיש?
להלן מספר מרכיבים מרכזיים שיש לקחת בחשבון:

טקסט חלופי: זהו טקסט שמתאר תמונות, סרטונים ורכיבים אחרים שאינם טקסטואליים באתר. קוראי מסך משתמשים בטקסט זה כדי לתאר את התוכן למשתמשים עם לקויות ראייה.

ניווט במקלדת: משתמשים רבים עם מוגבלויות, כמו אלה עם ליקויים מוטוריים, משתמשים במקלדת כדי לנווט באתרי אינטרנט. אתר נגיש צריך להיות ניתן לניווט מלא באמצעות מקלדת בלבד.

ניגודיות וצבע: עבור משתמשים עם לקות ראייה, חיוני שלטקסט ולתמונות יהיו מספיק ניגודיות וצבע. זה מקל על המשתמשים לקרוא ולהבין את התוכן.

כותרות ותוויות: שימוש נכון בכותרות ובתוויות עוזר למשתמשים עם לקויות קוגניטיביות וראייה להבין את המבנה והתוכן של אתר אינטרנט.

וידאו ואודיו: לסרטונים וקובצי אודיו צריכים להיות כתוביות או תמלולים כדי להפוך אותם לנגישים למשתמשים חירשים או כבדי שמיעה.

חשוב לציין כי נגישות היא תהליך מתמשך, לא משימה חד פעמית. אתרי אינטרנט מתפתחים כל הזמן, וחיוני לבדוק ולעדכן אותם באופן קבוע כדי להבטיח שהם ממשיכים להיות נגישים לכל המשתמשים.
בניית אתר לעורך דין לא תשמר את הנגישות באתר גם לאחר שנמסר ועל עורך הדין ובאחריותו לדאוג שהתכנים שהוא מעלה ממשיכים להיות מונגשים.

לסיכום, אתר נגיש הוא מרכיב חיוני בנוכחות האינטרנט של עורך דין. זה לא רק ציווי מוסרי ומשפטי, אלא יש לזה גם השלכות עסקיות חשובות. על ידי הבטחת האתרים שלהם נגישים, עורכי דין יכולים לעזור להבטיח שכל המשתמשים יוכלו לגשת ולהבין את המידע שהם צריכים. חשוב לזכור כי נגישות היא תהליך מתמשך, וחיוני לבדוק ולעדכן באופן שוטף אתרי אינטרנט כדי להבטיח שהם יישארו נגישים לכל המשתמשים.

משבר כלכלי ? לא ללקוחות שלנו !!!

בכל שנה, בכל תקופה...

משתמשים חדשים

138,000

ביטויים במקום ה 1

74

קליקים בקמפיינים

263,000

חשיפות בקמפיינים

21,630,000

עמית צוק